poniedziałek, Luty 19, 2018
Home > Zdrowie i Uroda > Jak pozbyć się uciążliwego chrapania?

Jak pozbyć się uciążliwego chrapania?

Według szacunków, nawet 30% Polaków regularnie chrapie. Zdecydowaną większość z tego grona stanowią mężczyźni. Wynika to z różnic w budowie anatomicznej dróg oddechowych. Chrapanie stanowi z pozoru niegroźną dolegliwość. Przez wielu, interpretowane jest tylko i wyłącznie jako zjawisko akustyczne. W praktyce jednak, chrapanie może stanowić przyczynę nawet śmierci!

Czym grozi chrapanie?
Nieleczone chrapanie może skutkować pojawieniem się tzw. bezdechu sennego. To zjawisko, które polega na epizodach zatrzymania oddychania na kilka-kilkanaście sekund. Pojawiać się może w trakcie jednej nocy nawet kilka tysięcy razy. Bezdech senny jest zagrożeniem dla zdrowia i życia danej jednostki. Doprowadza bowiem do problemów z wymianą tlenową, czego efektem może być nawet zawał serca i udar mózgu.

Bardzo często w wyniku chrapania, jednostka boryka się także z problemami z koncentracją, bólami głowy. U mężczyzn bardzo często diagnozuje się zaburzenia w sprawności seksualnej (problemy z erekcją).

Czy chrapanie można wyeliminować?
Chrapanie to dolegliwość, której rzecz jasna można się pozbyć. Stanowi przypadłość, którą w zdecydowanej większości przypadków kreujemy sami. Do najczęstszych przyczyn zaliczamy:

  • Nieprawidłowości w odżywianiu
  • Brak aktywności ruchowej
  • Palenie papierosów
  • Picie alkoholu

Eliminując wyżej wymienione czynniki, możemy szybko wyeliminować chrapanie.

Oczywiście, prowadzenie zdrowego stylu życia to nie wszystko. Niekiedy chrapanie wynika z zaburzeń w budowie migdałów, podniebienia czy przegrody nosowej. W takich przypadkach najczęstszym zaleceniem jest zabieg chirurgiczny. Drobna korekta w budowie pozwala całkowicie pozbyć się chrapania.

Leczenie chrapania
Chrapanie można również leczyć, korzystając ze środków farmakologicznych, suplementów diet i preparatów w formie spray’ów oraz aerozoli. To równie skuteczne rozwiązania, które pozwalają nie tylko zwalczyć objawy, ale także wyeliminować źródło problemu.

Więcej informacji na temat leczenia chrapania znajdą Państwo na zatrzymajchrapanie.pl.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *