wtorek, Marzec 20, 2018
Home > Zdrowie i Uroda > Co zrobić, aby odkwasić organizm?

Co zrobić, aby odkwasić organizm?

Odkwaszanie organizmu to proces, który realizować można na kilka różnych sposobów. Przedstawiamy trzy, zdecydowanie najpopularniejsze metody wykorzystywane przez społeczeństwo.

Dieta zasadowa
Dieta zasadowa to nic innego jak jadłospis, który bazuje na produktach o charakterze zasadotwórczym. W głównej mierze są to owoce oraz warzywa, a konkretniej: dynie, arbuzy, kiwi oraz niektóre cytrusy.

Ważnym elementem diety zasadowej jest również to by była bogata w świeżo wyciskane soki z owoców i warzyw.

Suplementy diet
Rozwiązaniem na zakwaszenie są również suplementy diet. Bazują głównie na składnikach z listy superfoods. Tzw. super żywność ma ogromny wpływ na prawidłowe funkcjonowanie organizmu.

Udowodniono, że stosowanie takich substancji jak chlorella czy spirulina daje realną poprawę. Przykładem skutecznego suplementu diety na odkwaszanie jest Spirulin Plus.

Domowe receptury
Niegdyś, medycyna nie była na tyle rozwinięta i z wszelkimi dolegliwościami trawienno-jelitowymi trzeba było sobie radzić na własną rękę. Wykorzystywano głównie domowe receptury, które bazowały na sodzie oczyszczonej, occie jabłkowym czy sokach z cytrusów.

To rozwiązania mało wygodne, ale całkiem efektywne. Wymagają 3-4 tygodniowego stosowania.

Którą metodę wybrać?
Odpowiedź na te pytanie jest bardzo trudna. Co oczywiste, najlepszą metodą jest suplementacja. Wygoda, skuteczność i pełne bezpieczeństwo przemawia za tym rozwiązaniem. Niestety, wadą jest cena suplementów diet. Za wspomniany Spirulin plus trzeba zapłacić ponad 100 złotych. Z kolei domowe receptury są mniej skuteczne i mniej wygodne. Dieta zasadowa za to jest wymagająca i zmusza nas do całkowitej metamorfozy żywieniowej, co początkowo może być bardzo trudne do realizacji. Wybór nie jest oczywisty i łatwy. Nie mniej jednak – interwencja jest konieczna.

Więcej na temat metod odkwaszania, ich skuteczności i bezpieczeństwa znajdą Państwo w serwisie odkwaszaczorganizmu.pl. Zachęcamy do szczegółowej lektury.

 

 

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *