poniedziałek, Luty 19, 2018
Home > Odchudzanie > Szybkie spalanie tkanki tłuszczowej

Szybkie spalanie tkanki tłuszczowej

Coraz więcej osób narzeka na swoją sylwetkę. Siedzący tryb życia oraz nieodpowiednie nawyki żywieniowe skutkują nadwagą u prawie połowy cywilizowanego społeczeństwa.

To wszystko przyczynia się do tego, że temat odchudzania staje się jeszcze popularniejszy. Tysiące zapytań o dietę, trening i suplementy pojawia się w polskim Internecie. W dzisiejszej publikacji pragniemy odpowiedzieć na pytanie dotyczące szybkeigo spalania tkanki tłuszczowej. Jak to zrobić? Jak ćwiczyć i co jeść, by schudnąć?

Zacznij od diety

Absolutną podstawą odchudzania jest zmiana nawyków żywieniowych. Dieta powinna być nie tylko zbilansowana pod względem kaloryczności, ale także – zdrowa i pełnowartościowa. W przeciwnym wypadku, odchudzaniem możemy zrobić sobie krzywdę – spowodować osłabienie organizmu.

Dietę odchudzającą charakteryzuje duża ilość posiłków. Dietetycy zalecają jeść często (do siedmiu posiłków na dobę), ale w mniejszych porcjach. Dzięki temu, organizm na bieżąco trawi i zużywa dostarczony materiał.

Zadbaj również o suplementację

Rola suplementów diety przy odchudzaniu jest coraz większa. Warto zadbać również i o ten element, gdyż pełni rolę wspomagacza (przyśpiesza odchudzanie), ale także dodatkowo motywuje.

Pamiętaj o treningu

Wiele osób mylnie uważa, że dieta i suplementy okazują sie dostatecznym rozwiązaniem na nadwagę. Niezwykle ważna jest również aktywność fizyczna.

Prowadząc siedzący tryb życia, trudno o generowanie zapotrzebowania na energię. Kiedy go nie ma – organizm nie wykorzystuje dostarczonych węglowodanów i odkłada je w postaci tłuszczu, tworząc nieestetyczny defekt.

Jak powinien wyglądać trening odchudzający? Przede wszystkim musi być dostatecznie wyczerpujący i trwać nie mniej niż 30-40 minut. Wynika to z faktu, iż organizm pozyskuje energię w pierwszej kolejności z bieżących dostaw (pożywienia), dopiero po kilkunastu minutach korzysta z zapasów, tudzież tłuszczu.

Najlepszą formą treningu odchudzającego są aeroby: bieganie, jazda na rowerze, pływanie i wiele innych podobnych form aktywności fizycznej.

One thought on “Szybkie spalanie tkanki tłuszczowej

  1. Też miałam problem z nadwagą, stosowałam wiele suplementów bez żadnych efektów,pojawiał się jedynie efekt jojo po odstawieniu także nie polecam. Nie dawno trafiłam na tę dietę http://dieta-lux.pl/44535 i widzę efekty ,schudłam już 8 kg i walczę dalej .

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *