niedziela, Styczeń 21, 2018
Home > Odchudzanie > Redukcja tkanki tłuszczowej – jak schudnąć krok po kroku?

Redukcja tkanki tłuszczowej – jak schudnąć krok po kroku?

Liczba osób narzekających na nadwagę stale rośnie. Niestety, wiedza na temat odchudzania jest na tyle mała, że niewiele osób potrafi wrócić do swojej pierwotnej, szczupłej sylwetki.

Jak schudnąć – krok po kroku

Sukces w odchudzaniu uwarunkowany jest przez wiele czynników. Szczególny wpływ na naszą wagę ma odżywianie oraz aktywność fizyczna. Te dwa elemnty są absolutnie kluczowe.

Nie zamierzamy przedstawiać jadłospisu i planu treningowego na odchudzanie, bo takowych dostępnych jest mnóstwo. Naszym celem jest pokazać, co musisz zrobić by wytrwać w swoim postanowieniu.

 1. Cel

  Chcesz schudnąć? Doskonale. Musisz jednak sprecyzować ile, jak i dlaczego. Twój cel musi zawierać jak największą liczbę informacji. Wszystkie swoje postanowienia koniecznie spisuj na papier, to ma bardzo duży wpływ na utrwalenie.

 2. Założenia

  Już wiesz co chcesz osiągnąć. Czas ustalić założenia, które Cię do tego doprowadzą. Wybierz dietę, plan treningowy oraz suplementy, które umożliwią Ci osiągnięcie celu.

 3. Plan

  Wszystkie założenia musisz zaplanować. Stwórz harmonogram całego miesiąca. Każdej niedzieli twórz szczegółowe plany całego tygodnia. Najdalej w przeddzień realizacji wprowadzaj korekty.

 4. Weryfikuj postępy

  Nie musisz wchodzić codziennie na wagę. Nie bądź zorientowana na wynik. Weryfikuj postęp realizacji planu, a nie wyniki. Rezultaty sprawdzaj raz na jakiś czas (warto uwzględnić ważenie w swoim miesięcznym planie).

 5. Nagradzaj siebie

  Stwórz swój własny system motywacyjny. Premie i nagrody za dobrze wykonaną pracę, zgodnie z założeniami są dobrym bodźcem dla naszej motywacji. Nigdy nie karaj siebie za chwile słabości, to demotywuje.

 6. Nie poddawaj się

  Trwać w postanowieniu jest trudno. Tym bardziej, że dieta i trening zwykle są bardzo wymagające. To jednak nie powinien być powód dla ktorego zrezygnujesz. Jak tylko dopadnie Cię zwątpienie – wróć do punktu pierwszego. Zobacz jak długą drogę przebyłaś. Czy warto to wszystko zaprzepaszczać?

Mamy nadzieję, że ten krótki poradnik doprowadzi Ciebie do wymarzonej sylwetki.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *