wtorek, Marzec 20, 2018
Home > Odchudzanie > Odchudzanie po 50

Odchudzanie po 50

Zgrabna sylwetka, wolna od nadmiaru tkanki tłuszczowej to marzenie wielu kobiet po 50-tce. Niestety, często jego realizacja nie dochodzi do skutku z wielu różnych powodów. Jednym z nich jest brak wiedzy na temat procesów odchudzających. Dzisiaj postaramy się przedstawić „krok po kroku” jak powinno wyglądać odchudzanie.

Zaplanuj – dieta, trening, suplementacja

Pierwszym, najważniejszym krokiem jest posiadanie odpowiedniego planu, bez niego często Twój cel nigdy nie zostanie zrealizowany. Plan powinien być szczegółowy i precyzyjnie określać: jak musisz ćwiczyć (harmonogram treningowy), co jeść (plan dietetyczny) oraz wskazywać suplementy z których będziesz korzystać (nie są konieczne).

Poinformuj najbliższych, wyznacz nagrodę

Musisz zadbać o motywację do działania, a w tym pomogą Ci dwa elementy – wiedza Twoich najbliższych o Twoich planach oraz nagrody, które powinnaś wyznaczyć za każdy etap odchudzania.

Nagrodą może być np. „pizza raz w tygodniu”, zakup nowej sukienki, czy wyjście do kina. Tutaj panuje pełna dowolność.

Zadbaj o samopoczucie, relaks

Zmęczony psychicznie organizm może doprowadzić do zwątpienia i zaniechania odchudzania, dlatego też niezwykle ważne jest, by dawkować sobie relaks. Rób to, co sprawia Ci przyjemność, a z całą pewnością odbije się to również na efektach podczas procesu odchudzania.

Zbuduj nawyk

Eksperci twierdzą, że wystarczy 14 dni (2 tygodnie), aby czynność, którą wykonujemy regularnie stała się nawykiem. Wówczas, dieta i trening będą realizowane ze zdecydowanie większą łatwością. Należy jednak pamiętać, że nasze nastawienie ma również ogromny wpływ. Dopóki nie zaakceptujemy nowego trybu życia, dopóty nie stanie się to dla nas przyjemne.

Nie poddawaj się

Ostatni krok do sukcesu – trwać, trwać i jeszcze raz trwać. To niezwykle istotne, by zakodować w głowie, że poddanie się nie wchodzi w grę.

Niewielka część społeczeństwa może pochwalić się sukcesem jeśli chodzi o odchudzanie, pozostali po prostu nie wytrwali. Mamy nadzieję, że Ty nie dołączysz do tego grona. Powodzenia!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *