poniedziałek, Luty 19, 2018
Home > Odchudzanie > Motywacja do odchudzania – jak ją zwiększyć?

Motywacja do odchudzania – jak ją zwiększyć?

Kiedy w sieci bardzo dużo mówi się o różnego rodzaju dietach i planach treningowych na odchudzanie, mało miejsca pozostawia się równie ważnemu elementowi, a mianowicie motywacji. Wszak, bez niej trudno osiągnąć jakikolwiek sukces.

Odchudzanie – wymagający proces

Odchudzanie z całą pewnością można określić mianem wymagającego procesu. Samodyscyplina i zaangażowanie to cechy, które muszą definiować osobę odchudzającą się. Dlatego też, temat motywacji jest niezwykle istotny w kontekście odchudzania.

Motywacja to nic innego jak zdolność do podejmowania działania w określonych ramach czasowych. Aby jej poziom był dostatecznie wysoki, musisz zadbać o kilka kształtujących ją czynników. Jesteś gotowa/y? Do dzieła!

Po pierwsze: PLAN
Aby Twoja motywacja stała zawsze na bardzo wysokim poziomie musisz posiadać plan działania. W praktyce oznacza to, że zarówno dieta, jak i trening muszą być zaplanowane. Im bardziej szczegółowy plan, tym lepiej.

Po drugie: CEL
Zdefiniuj swój cel. Ustal to co chcesz osiągnąć. Pamiętaj, cel musi być możliwie jak najbardziej konkretny. Powinien odpowiadać na pytania: ile chcesz schudnąć, jakie formy wykorzystujesz do odchudzania, w jakim czasie chcesz schudnąć.

Po trzecie: MONITORING POSTĘPÓW
Nic tak nie stymuluje motywacji jak progres. Ustal czas monitorowania postępów. Zaleca się sprawdzać efekty diety i treningu nie częściej niż raz w tygodniu i nie rzadziej niż raz na miesiąc. Korzystaj z miarki, wagi i innych przyrządów, które pozwolą Ci zdefiniować postęp.

Po czwarte: NAGRODY
Realizacja konkretnych założeń powinna być przez Ciebie nagradzana. Nagrodą może być zakup nowej sukienki, wyjście do kina, czy kupno książki. Pamiętaj jednak, że nagrody nie mogą być związane z dietą i treningiem.

Po piąte: NIE PODDAWAJ SIĘ
Im dalej jesteś w swoim celu, tym łatwiej. Jeśli przerwiesz dietę lub trening choć na chwilę, to wrócisz do pozycji wyjściowej. Tego nie chcesz, nieprawdaż?

One thought on “Motywacja do odchudzania – jak ją zwiększyć?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *