wtorek, Marzec 20, 2018
Home > Odchudzanie > Jak zadbać o komfort odchudzania?

Jak zadbać o komfort odchudzania?

Czy wiesz, że odchudzanie nie musi być trudne, uciążliwe i mało-komfortowe? Możesz chudnąć szybko, łatwo i przyjemnie. I to nie jest reklama żadnych „cudownych” suplementów diet.

Komfort odchudzania uzależniony jest od podejmowanych przez Ciebie działań. Jeśli chcesz schudnąć szybko i wygodnie – musisz się zaangażować. To jednak nie powoduje, że odchudzanie będzie uciążliwe czy trudne. Nie musisz wywracać swojego trybu życia do góry nogami, aby móc schudnąć.

Twoja niesmaczna, radykalna dieta.
Wiele osób pragnąc schudnąć sięga po rozwiązania radykalne, niezbyt przyjemne dla naszego organizmu. Dzieje się tak, bo mamy mnóstwo entuzjazmu, gdy startujemy. Uważamy, że nawet największa głodówka nie stanie nam na przeszkodzie. Czy jednak jest to słuszne podejście? Głodówki są niezdrowe. To wymysł pseudo-ekspertów. Absolutnie żaden ekspert żywieniowy czy dietetyk nie zaleci takowego rozwiązania.

Dieta może być przyjemna. Wystarczy, że sami stworzymy jadłospis: ZBILANSOWANY, ZDROWY i przede wszystkim smaczny. Poznaj zasady zdrowego żywienia i ułóż dietę dedykowaną sobie.

Uciążliwy trening.
Ćwiczenia na odchudzanie wywołują na Twojej twarzy nietęgą minę? Nic dziwnego. Wszędzie wokół można usłyszeć jaki to trening musi być trudny, wyczerpujący i uciążliwy. To nieprawda.

Wylewanie potów na treningu może przynosić Ci sporo radości. Wystarczy, że połączysz przyjemne z pożytecznym i za formę aktywności fizycznej na odchudzanie uznasz taniec, jazdę na rowerze, pływanie lub inną rekreację ruchową.

Oczywiście, tego typu aktywność musi być dostatecznie intensywna. Jednakże – na pewno będzie to przyjemniejsze niż bieganie czy wyciskanie sztangielek.

Sfera mentalna.
Dużą uwagę poświęcić powinniśmy temu, co odbywa się w naszej głowie. Być może dobrym rozwiązaniem będzie stworzenie planu, systemu nagród oraz częstszy monitoring efektów? To wszystko wzmocni Twoją motywację i sprawi, że podejdziesz do redukcji w inny sposób.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *