poniedziałek, Luty 19, 2018
Home > Odchudzanie > Jak usunąć tłuszcz z brzucha?

Jak usunąć tłuszcz z brzucha?

Brzuch to miejsce w którym tkanka tłuszczowa odkłada się w zdecydowanie największych ilościach. Tzw. oponka jest zatem utrapieniem niemal wszystkich tych, których waga wskazuje kilka kilogramów za dużo. Jak usunąć tłuszcz z brzucha?

Odchudzanie to temat, któremu ostatnimi czasy poświęca się sporo czasu. Problem nadwagi jest na tyle poważny, że nawet prowadzi się kampanie społeczne informujące o konsekwencjach niezdrowego trybu życia: braku aktywności fizycznej i nieodpowiedniego odżywiania.

Wśród wielu poradników traktujących o spalaniu tkanki tłuszczowej jest wiele mitów i fałszów. Wynika to z niewiedzy autorów lub… promocji konkretnych środków. Wszystkich tych, którzy liczą na „super” sposób na odchudzanie informujemy, że takowych nie ma. Nic nie wykona za nas najcięższej pracy, nawet najdroższe specyfiki. Suplementy są bowiem tylko dodatkiem do diety, a nie podstawą odchudzania.

Co zatem zrobić by schudnąć i pozbyć się tłuszczu z brzucha? Przede wszystkim należy zadbać o odpowiednią dietę. Spośród jadłospisów warto wybrać taką, która będzie odpowiadać naszym preferencjom kulinarnym. Jest to bardzo ważne, w przeciwnym wypadku utrzymanie diety będzie stanowiło dla nas prawdziwą mękę i doprowadzi do zaniechania stosowania.

Warto również pamietać, że stosując dietę nie możemy robić żadnych odstępstw. Powinna zatem towarzyszyć nam nie tylko regularność, ale i dyscyplina.

Podobnie jest w przypadku treningu odchudzającego. Poza poprawnym doborem harmonogramu ćwiczeń musimy pamiętać o tym, by zadbać o kwestie natury psychologicznej – motywację oraz determinację. To właśnie te dwa elementy są najczęstszą przyczyną niepowodzeń w odchudzaniu.

Jak widać odchudzanie to proces wymagający zaangażowania. Nic nie przychodzi tutaj łatwo. Przy odpowiednim podejściu liczba spalanych kilogramów może osiągnąć nawet 4-5 miesięcznie. Należy jednak pamiętać, że wynik odchudzania jest częściowo uwarunkwowany indywidualnie – zależy od metabolizmu oraz zdolności motorycznych danej jednostki.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *