środa, Grudzień 13, 2017
Home > Odchudzanie > Jak schudnąć z bioder i ud?

Jak schudnąć z bioder i ud?

Okres jesienno-zimowy to czas w którym bardzo wiele osób zaczyna myśleć o poprawie sylwetki na lato. Całkiem słusznie! Proces odchudzania wymaga bowiem sporej ilości czasu. Często na pierwsze efekty trzeba poczekać nawet kilka tygodni. To, w jakim tempie będziemy gubić kilogramy zależy od kilku czynników, a mianowicie: ilości nadwagi, indywidualnych uwarunkować i własnego zaangażowania. Nie trudno zauważyć, że w tym momencie – największy wpływ mamy na ostatni z wymienionych czynników.

Jak schudnąć z bioder i ud?

Nadmiar tkanki tłuszczowej uwidacznia się w kilku miejscach na naszym ciele. Szczególnie narażone są: biodra, uda, pupa oraz brzuch. Jak zatem radzić sobie z odchudzaniem tychże miejsc?

Ciało należy odchudzać kompleksowo. Usuwanie tkanki tłuszczowej jedynie z wybranych miejsc jest możliwe tylko zabiegowo (odsysanie tłuszczu). Inaczej sprawa ma się z budowaniem mieśni – gdzie trenując daną partię mięśniową – wpływamy tylko na jej wzrost.

Jak się odchudzać?

Do lata jeszcze sporo czasu, dlatego osoby mające 5, 10 czy 15 kilogramów nadwagi mogą z całą pewnością osiągnąć perfekcyjną sylwetkę. Wymaga to oczywiście radykalnych zmian w naszym odżywianiu i ruchu.

Przede wszystkim należy zmienić dietę na zdrową i zbilansowaną. Nie trzeba korzystać z niezwykle nieprzyjemnych diet głodówkowych typu 1000kcal, bowiem podobne rezultaty (a nawet lepsze) może dać zdrowa, smaczna kuchnia. Wszystko zależy od jakości dostarczanych składników. Dietę należy oprzeć na węglowodanach złożonych, jednocześnie eliminując z diety węglowodany proste. Ponadto, źródłem białka powinny być: ryby, nabiał oraz chude mięso. Z kolei niezdrowe tłuszcze należy zastąpić oliwą z oliwek.

Niezwykle istotnym elementem odchudzania jest również ruch. Zwiększenie aktywności fizycznej (w jakiejkolwiek formie) potęguje efekty diety. Siłownia, basen czy bieganie? Tu znaczenie jest niewielkie. Ważne, by trening odbywał się systematycznie i był na tyle wyczerpujący i długi, by zachodził proces spalania tkanki tłuszczowej.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *