niedziela, Styczeń 21, 2018
Home > Odchudzanie > Jak schudnąć, czyli jak zrealizować noworoczne postanowienie?

Jak schudnąć, czyli jak zrealizować noworoczne postanowienie?

Wraz z Nowym Rokiem, mamy nowe cele i ambicje. Jednym z najczęstszych, noworocznych postanowień jest odchudzenie organizmu. Chęć redukcji wagi deklaruje aż 35% Polaków.

Niestety, do finalizacji tego procesu dochodzi w znacznie mniejszej ilości przypadków. Ochoczo zaczynamy, ale nie starcza nam sił i motywacji na dokończenie tego procesu. Jak to zmienić? Co zrobić, aby tym razem odchudzanie zakończyło się sukcesem?

Motywacja jako klucz do sukcesu.
Tak naprawdę, ogranicza nas tylko i wyłącznie sfera mentalna. Wszakże, z każdej nadwagi – nawet tej wynoszącej kilkadziesiąt kilogramów – można wyjść. Wszystko jest kwestią naszego podejścia.

Wraz z początkiem roku motywacja naładowana jest do maksimum. W praktyce oznacza to, że absolutnie nie musimy przejmować się pierwszymi dniami. Zawsze znajdziemy chęć do działania, ale tylko i wyłącznie do pewnego czasu. Jeśli nie zatroszczymy się o motywację, wówczas powoli zacznie wygasać.

Według szacunków, największa liczba osób rezygnuje z odchudzania już w drugim tygodniu realizacji tego procesu!
Wiele osób pomyśli teraz „mnie to nie dotyczy!”, „jestem silniejsi niż inni”, „ja nie jestem wszyscy”. I słusznie! To znak, że z Twoją motywacją jest wszystko w porządku. Jednakże, nie oznacza to, że utrzyma się ona cały czas na tak wysokim poziomie.

Aby stymulować motywację musisz zadbać o kilka kluczowych elementów, a mianowicie:

  1. Określ jasno swój cel
  2. Stwórz szczegółowy plan działania, uwzględniając: dietę, trening oraz suplementację.
  3. Priorytetyzuj działania.
  4. Nagradzaj siebie za dobrze wykonaną pracę.
  5. Poinformuj znajomych i rodzinę o swoim celu.
  6. Buduj dobre nawyki.

Wydaje się proste? Mamy nadzieję, że i w Twoim przypadku odchudzanie zakończy się prawdziwym sukcesem. Pamiętaj – wszystko rozpoczyna się w głowie i tam właśnie się kończy. Powodzenia!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *