poniedziałek, Luty 19, 2018
Home > Odchudzanie > 5 sposobów na przyśpieszenie metabolizmu

5 sposobów na przyśpieszenie metabolizmu

To, w jakim tempie pracuje nasz układ trawienny ma bardzo duży wpływ na nasz wygląd i sylwetkę. Im szybsze tempo pracy, tym mniejsza szansa na wystąpienie nadwagi/otyłości u danej jednostki. Nic zatem dziwnego w tym, że tak wiele osób podejmuje trudy przyśpieszenia metabolizmu.

5 sposobów na: PRZYŚPIESZENIE METABOLIZMU

Jak przyśpieszyć metabolizm? Co zrobić, by nasz organizm trawił znacznie szybciej? Poznaj pięć kluczowych zasad, które pozwolą Ci nie tylko uniknąć nadwagi, ale także pozbyć się zbędnych kilogramów.

1. Regularność

Słowem klucz dla układu trawiennego jest „regularność”. Jeśli zadbamy o stałe pory posiłków, podobne porcje, a nasz rytm dobowy będzie zawsze wyglądał tak samo – nasz organizm szybko przyzwyczai się i dostosuje tempo metabolizmu.

2. Pierwszy posiłek

Niezwykle ważny dla układu trawiennego jest pierwszy posiłek. Cały system pokarmowy powinien być wypoczęty po nocy. Aby od razu mógł wskoczyć na najwyższe obroty należy zadbać o to, by śniadanie było bardzo obfite (największy posiłek w ciągu doby), pełnowartościowe oraz oczywiście – odpowiednio zbilansowane.

3. Aeroby

Aktywność fizyczna ma ogromny wpływ na to, jak pracuje nasz organizm. W im lepszej kondycji fizycznej się znajdujemy, tym wydatniej działają narządy wewnętrzne, w tym cały układ trawienny. Najlepszą, najefektywniejszą formą ruchu są ćwiczenia aerobiczne, takie jak bieganie, jazda na rowerze czy jazda na rolkach.

4. Ostatni posiłek

Kolacja jest równie ważna co śniadanie. Nie należy konsumować bezpośrednio przed snem. Sugerujemy przyjmować ostatni posiłek na 2-3 godziny przed snem. Warto również pamiętać, by nie był on zbyt obfity i nie obciążał naszego układu trawiennego. Udział węglowodanów w takim posiłku powinien być minimalny (do końca dnia zwykle nie generujemy zbyt dużego zapotrzebowania).

5. Suplementy

W dzisiejszych czasach korzystając z rozmaitych środków możemy bardzo szybko poprawić kondycję i zdrowie naszego organizmu. Suplementy pełnią coraz wiekszą rolę. W przypadku chęci poprawy tempa metabolizmu sugerujemy wykorzystywać środki bogate w błonnik i/lub kwas chlorogenowy.

One thought on “5 sposobów na przyśpieszenie metabolizmu

  1. Według mnie podstawa to zdrowa dieta połączona z aktywnością fizyczną.Mi udało się schudnąć 10 kg w krótkim czasie i wyrzeźbić ciało korzystając z diety połączonej z ćwiczeniami.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *