niedziela, Styczeń 21, 2018
Home > Diety > Zielona herbata – jak działa?

Zielona herbata – jak działa?

W dzisiejszych czasach, stosowanie rozmaitych suplementów diet jest bardzo powszechne. Wszakże, są on niezbędne, aby dieta była pełnowartościowa. Jednym z najlepszych przykładów jest zielona herbata – preparat powszechnie dostępny w sklepach ze zdrową żywnością, supermerketach oraz w Internecie.

Zielona herbata – jak działa?

Napar lub ekstrakt z zielonej herbaty wykazuje bardzo silne działanie pobudzające. Niektórzy wręcz traktują preparat ten jako zdrowszą kawę.

Zielona herbata ma jednak zdecydowanie więcej dobroczynnych właściwości, a mianowicie:

  • hamuje rozwój próchnicy na zębach
  • łagodzi objawy zapalenia spojówek
  • obniża ciśnienie we krwi
  • pozytywnie wpływa na pracę i funkcjonowanie układu krwionośnego
  • poprawia samopoczucie

Jednakże, największą popularność zielona herbata zyskała w momencie publikacji badań, które jednoznacznie wskazały, że ma ona również wpływ na odchudzanie.

Zielona herbata i jej właściwości odchudzające

Nadwaga stanowi bardzo potężną chorobę – już teraz dosięga niemal 50% cywilizowanego społeczeństwa, a liczba ta cały czas rośnie. Receptą jest prowadzenie zdrowego trybu życia, a tego nieodłącznym elementem jest – pełnowartościowa dieta. Nie ma zatem nic dziwnego w tym, że społeczeństwo tak ochoczo sięga po różnego rodzaju suplementy diet.

Zielona herbata ma spory wpływ na procesy regulujące pracę metabolizmu. Za jej sprawą dochodzi do znacznego przyśpieszenia przemiany materii. Uważa się również, że oddziałuje na łaknienie (hamuje apetyt).

Napar lub ekstrakt z tej rośliny ma również właściwości oczyszczające organizm z toksyn, przez co z największą swobodą można określić go mianem idealnego środka wspomagającego zdrowy styl życia.

Jak stosować zieloną herbatę?

Zieloną herbatę stosujemy 2-3 razy na dobę. Najlepiej w godzinach porannych (ze względu na działanie pobudzające).

W przypadku ekstraktu (zielona herbata w tabletkach), warto zalecić się do sugestii producenta, gdyż dawki mogą być bardzo różne. Nie mniej jednak zazwyczaj, jest to maksymalnie 1-2 kapsułki dziennie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *