poniedziałek, Luty 19, 2018
Home > Diety > Usuwanie toksyn z organizmu

Usuwanie toksyn z organizmu

W każdym organizmie znajdują się szkodliwe substancje. Ich nadmierna ilość skutkuje osłabieniem organizmu, chorobami, infekcjami i pogorszonym samopoczuciem.
W dzisiejszych czasach zagrożeniem jest jeszcze większe, gdyż jakość pożywienia oferowanego w supermarketach pozostawia wiele do życzenia. Często na półkach w sklepie można znaleźć genetycznie modyfikowaną żywność, także na dziale „zdrowych” owoców i warzyw. Jak się przed tym chronić?

Zapobiegaj!

Nie można całkowicie uniknąć toksyn. Istnieje jednak możliwość ograniczenia ich ilości do minimum. Można to zrobić, stosując się do pięciu prostych zasad:

  1. Pij dużą ilość wody każdego dnia: minimum 3 litry.
  2. Zaopatrzaj się w produkty u lokalnych rolników: na targowiskach i rynkach.
  3. Regularnie ćwicz (aktywność fizyczna minimum 30 minut dziennie).
  4. Badaj mocz, krew i kał co kwartał.
  5. Oczyszczaj organizm.

Jak oczyszczać organizm?

Usuwanie toksyn z organizmu to proces, który można przeprowadzić na kilka sposobów. Poniżej pokrótce przedstawiamy dwie najczęściej wykorzystywane metody, a mianowicie:

Diety oczyszczające – tzw. głodówki oparte na owocach, warzywach i naturalnych sokach to rozwiązanie skuteczne, ale dosyć niebezpieczne. Organizm jest osłabiany, a jego metabolizm zwalnia.

Suplementy diet – preparaty oparte na błonniku witalnym to uzupełenienie jadłospisu, które wspomaga detoksację organizmu i pracę całego układu trawiennego. Regularne stosowanie praktycznie ogranicza ilość toksyn do absolutnego minimum.

Obie metody cechuje bardzo wysoka skuteczność. Z tą jednak różnicą, że diety oczyszczające mogą spowodować skutki uboczne (osłabienie, uczucie zmęczenia, biegunki), a suplementy mają charakter pro-zdrowotny (wykazują właściwości wspomagające pracę organizmu). Dlatego też, z pełnym przekonanieniem sugerowalibyśmy wykorzystywanie właśnie suplementów diet. Ich koszt zwykle nie przekracza 50-100 złotych (na miesiąc).

Pamiętaj: oczyszczanie organizmu należy przeprowadzać bezustannie. Stosuj suplementy każdego dnia, by uniknąć zbytniego zanieczyszczenia organizmu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *